Vrecká od Všestranko - Vrecká na odpad

Prostredníctvom projektu Les nie je smetisko informujeme ľudí o tom, ako dlho trvá, kým sa rozloží odpad v prírode. Pre Vás, ktorým už nie je ľahostajný pohľad na povaľujúci sa odpad v lese, lúke, vodnej ploche a radi pomôžete s jeho odstránením, môžete tak urobiť prostredníctvom balíčkov na odpad - Vrecká - , ktoré sme zabezpečili. Je to 35 litrové v prírode rozložiteľné vrecko. Je úsporné, nezaberie v príručnej batožine veľa miesta, zmestí sa aj do vrecka. Je prelepené papierovou páskou na ktorej je inštrukcia čo je potrebné s vreckom urobiť. Vo vnútri sa nachádza taktiež rukavica. Stačí ak ho budete mať so sebou a až raz, keď sa bude prechádzať v prírode a uvidíte pohodený odpad, vrecko Vám bude veľkým pomocníkom. Vieme, že túto službu urobíte za iných, ktorí svojim nezodpovedným konaním prírodu poškodili. Vyzbieranie a odnesenie odpadu na miesto preň určené, verejného smetiaku je dobrovoľná aktivita a závisí na individuálnom postoji každého z nás k prírode.

Ako môžete balíček získať? Uvádzame niekoľko možností:

1. V bufete Kamzík v Bratislave (pod televíznou vežou). Majiteľ má od o. z. Všetstranko balíčky a poskytne ich každému kto o balíček požiada. Snahou do budúcnosti je rozšíriť lokality, v ktorých by sa balíčky mohli dostať k záujemcom. Vaše nápady na určenie takejto lokality radi privítame na www.facebook.com/vsestranko.
 
2. Na tzv. Cache-In-Trash-Out (CITO) akcii. Je to stretnutie ľudí, ktorí v prírode pomocou GPS hľadajú ukryté „poklady“ z hry Geocaching. Na tejto akcii sa ale okrem hľadania skrýš, hľadá a zbiera aj odpad. O.z. Všestranko plánuje zorganizovať prvú takúto akciu v marci 2016, kde sa záujemcom rozdajú aj balíčky na odpad spolu s rukavicou a našou prvou unikátnou zberateľskou drevenou mincou takzvanou SWG - Slovak Wooden Geocoin.
 
3. Ak ste nadšencom hry Geocaching a hľadáte skrýše individuálne, môže byť balíček na odpad súčaťou „pokladu“. Budeme veľmi radi ak sa s nami podelíte o každý príbeh „o balíčku na odpad“, kde ste ho získali, kedy a v ktorej lokalite ste odpad nazbierali, prípadne sa s ostatnými podeľte aj o fotografie - všetko na www.facebook.com/vsestranko. Aj Váš príbeh o balíčku môže slúžiť ostatným ako vzor a smie byť výchovným prostriedkom mladým ľuďom. Ak nás, ktorým záleží na čistom prostredí bude pribúdať, dostane sa naša aktivita do povedomia pre tých ktorí prírodu znečisťujú.

Ak sa chcete k tejto téme vyjadriť prípadne dať ďalšie návrhy, alebo sa opýtať, neváhajte a napíšte nám na info@vsestranko.sk